Czy istnieje przepis na związek idealny ? Nie wiem. Przedstawię wam jednak kilka podstawowych zasad, które pomogą w budowaniu dobrych relacji z partnerem na co dzień. Udowodniono, że pary, które praktykują wymienione poniżej techniki tworzą dłuższe i silniejsze związki niż ci, którzy nie są aktywni w miłości i nie dbają o rozwój swojego związku.

Udane związki wymagają pracy. Nie zdarzają się w próżni. Występują wtedy, kiedy będące w nich pary podejmują ryzyko dzielenia się tym wszystkim, co dzieje się w ich sercach i głowach. Kiedy pojawia się problem – rozmawiajcie! To podstawa!
Możesz zmienić tylko siebie, a nie partnera. Jeśli kogoś kochasz, ale uważasz, że pewne zachowania są naganne, zastanów się najpierw jak o tym mądrze i efektywnie porozmawiać. Nikt nie lubi krytyki, ale jeśli jest potrzebna – niech będzie konstruktywna. Zamiast wylewać żale, że on znów zapomniał pozmywać naczyń, spytaj co możesz zrobić, aby o tym pamiętał.
Wszystkie kłótnie wynikają z naszego strachu lub bólu. Kiedy pojawia się zdenerwowanie, sprawdź, co dzieje się w twoim wnętrzu, zamiast złościć się na swojego partnera. Prawda jest taka, iż bardzo często denerwujemy się z innych powodów niż myślimy.
Zrozum, że mężczyźni i kobiety są bardzo różni. Nie jesteśmy z Marsa czy Wenus, nie jesteśmy nawet z tego samego układu słonecznego. Jednak zrozumienie i docenianie różnic między nami pozwoli uczynić wspólne życie interesującym i zabawnym.
Szanujmy siebie każdego dnia. Każdego ranka masz okazję sprawić, aby twój związek stał się lepszy i głębszy. Poczucie szacunku i uwielbienia przez osobę, która nas kocha sprawia, że cieszymy się każdym dniem naszego życia. Pamiętaj o tym !
Gniew jest stratą czasu. Gniew jest również zabójcą związków, ponieważ czyni nas skupionymi na samych sobie i nie pozwala, dojrzeć w innych tego, co w nich dobre. Jeśli jesteś zła na partnera, daj sobie trochę czasu, aby się uspokoić i ochłonąć. Dopiero, gdy opanujesz wzburzenie w spokojny sposób porozmawiaj na temat tego, co spowodowało twój gniew.
Rozwijaj swój związek. Weźcie udział w warsztatach dla par, porozmawiajcie z terapeutą, lub przeczytajcie wspólnie przynajmniej raz do roku książkę na temat budowania pozytywnych relacji w związkach. Nawet jeśli uważasz, że nie jest to wam potrzebne i tego nie potrzebujecie – zrób to. Taki wspólny rozwój nigdy nie jest czasem straconym i na pewno zaowocuje w przyszłości.
Znajdź sposób na to, aby trwać w przyjazni. Dla niektórych brzmi to może dziwnie, ale dla tych, którzy tak właśnie żyją, jest to sposobem na szczęście w związku. Spraw więc, aby twój partner był twoim najlepszym przyjacielem.
Bądź odpowiedzialna za swoje własne szczęście. Żadna inna osoba nie może nas tak na prawdę w pełni uszczęśliwić. To jest coś, co musimy osiągnąć na własną rękę. Jeżeli uważasz, że twój partner jest winy temu, że twoje życie jest smutne lub nieciekawe – przemyśl to raz jeszcze szczerze i dogłębnie. Kiedy jesteśmy nieszczęśliwe same z sobą, nikt nie może nam tak na prawdę pomóc. Dlatego zamiast szukać winnych – staraj się pracować nad tym, aby osiągnąć harmonię z sobą i być szczęśliwą.
Daj to, co chcesz dostać. Nasze potrzeby zmieniają się z czasem. Jeśli chcesz poczuć się zrozumiana, spróbuj być bardziej wyrozumiała. Jeśli chcesz poczuć więcej miłości, spróbuj dać jej więcej. Są to proste zasady- które naprawdę działają! To co dajemy innym – wraca do nas niczym bumerang !