Czy podesty o napędzie spalinowym można stosować wewnątrz?

Wśród maszyn i urządzeń wykorzystywanych do prowadzenia prac na wysokości od kilku do kilkudziesięciu metrów najczęściej stosuje się różnego typu podnośniki. Warto zauważyć, że o ile do robót zewnętrznych najczęściej wykorzystujemy podnośniki i podesty napędzany silnikiem spalinowym o tyle do pracy wewnątrz zamkniętych pomieszczeń raczej należy wykorzystywać tego typu urządzenia wyposażone w silniki elektryczne. Wynika to one oczywiście z co najmniej kilku powodów do których z pewnością można zaliczyć również i brak spalin oraz bardzo niewielką ilość hałasu jaka towarzyszy pracy urządzeń napędzanych silnikami elektrycznymi.
Wykorzystując do pracy wewnątrz hal magazynowych lub hal produkcyjnych, podesty ruchome napędzane za pomocą różnego rodzaju akumulatorów i silników elektrycznych możemy zapewnić dużo wyższy komfort pracy ludziom, którzy wykonują tutaj codziennie swoje zadania. Silniki elektryczne nie produkują również szkodliwych dla zdrowia pracujących tutaj ludzi spalin. Zazwyczaj są również mniejsze dzięki czemu dużo łatwiej można nimi manewrować.

kluczowe słowa: Audyt wewnętrzny GHP, GMP, HACCP – poradnik praktyczny, Pomiary metodą Tegova, Przyczepka samochodowa WNP Suski, decyzja deklaratoryjna