„Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko, co zechcesz, powiedz tylko…”, czyli o granicy pomiędzy zdrową relacją dwojga ludzi a poświęceniu w imię miłości.

Zaślepiona miłością

Kobiety w imię miłości są w stanie zrobić naprawdę wiele. Zakochując się, często tracą głowę i przewracają swój świat do góry nogami. Bywa, że kobieta kocha za bardzo, wychodząc z założenia, że miłość powinno przeżywać się intensywnie i oddawać się jej w pełni, bo tylko wówczas ma ona sens. Doprowadza to z reguły do sytuacji, w której jedna ze stron zaczyna poświęcać się w imię dobra związku. Zapomina wówczas o sobie i rezygnuje z mnóstwa rzeczy, które do tej pory były częścią jej życia. Jednym słowem zaczyna się poświęcać dla dobra związku. Oczywiście, dla prawdziwej miłości warto zrobić wiele, ale trzeba pamiętać, że jest kilka takich rzeczy, których nie warto poświęcać. Poniżej przedstawiamy 5 z nich.

Dbaj o przyjaciół i pamiętaj o znajomych

Jakiś czas temu kompletnie straciłam głowę dla kolegi z kursu tańca. To było prawdziwe szaleństwo. Spędzaliśmy ze sobą każdą wolną chwilę. Zapomniałam o bożym świecie, przyjaciółkach, znajomych, a nawet rodzinie. Stan ten trwał około czterech miesięcy. Niestety, zauroczenie minęło, facet odszedł, a ja zostałam sama. Koleżanki były obrażone, znajomi przestali się odzywać. Długo trwało zanim udało mi się naprawić relacje i wszystko wróciło do normy” – Ania, 26 lat

Wiadomo, że na początku związku każdą wolną chwilę chcemy spędzać tylko z ukochanym, aczkolwiek po jakimś czasie warto wrócić do rzeczywistości i przypomnieć sobie, że poza ukochanym mamy też przyjaciół i znajomych. Nigdy, przenigdy nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, w której zrezygnujemy z przyjaciół i koleżanek w imię nowej miłości, bo wiadomo, że z facetami różnie bywa, przychodzą i odchodzą, a przyjaciele są zawsze, dlatego dbajmy o nich, nawet, gdy w brzuchu mamy motyle, a w głowie tylko nowego ukochanego.

Zakochana, nie znaczy ograniczona szara myszka

Po kilku miesiącach związku nagle okazało się, że twój facet nie lubi krótkich sukienek i przeszkadza mu twój makijaż? Nic bardziej mylnego! To tylko próba podporządkowania sobie twojej osoby w obawie przed konkurencją. Mądra dziewczyna nie pozwoli facetowi ingerować w kwestie swojego wyglądu oraz ubioru. Jeżeli mężczyzna źle się czuje z faktem, że ma przy swoim boku piękną, atrakcyjną, zadbaną kobietę, niech poszuka sobie cichej, szarej myszki, którą będzie mógł stłamsić swoimi irracjonalnymi wymaganiami i przy której zawsze będzie spokojny o swoją pozycję.

Nie udawaj, że nagle wszyscy mężczyźni na świecie przestali istnieć

Zakochane kobiety często w obawie przed reakcją swojego partnera albo ogólnie dla dobra związku zaczynają udawać, że pozostali mężczyźni przestali istnieć. Nikt nie mówi, że zajęte kobiety nagle powinny zacząć flirtować z każdym kto się nawinie, ale z pewnością powinny przestać udawać, że faceci stali się niewidzialni. Zdrowe zainteresowanie płcią przeciwną jest jak najbardziej naturalne, a przy okazji jest świetną okazją by przypomnieć partnerowi o naszej atrakcyjności. Nutka niepewności i świadomość, że otaczają cię mężczyźni zainteresowani twoją osobą z pewnością dobrze zrobi twojemu związkowi i zachęci partnera do wzmożonych starań.

Bądź sobą

Choć nigdy nie byłaś naiwną dziewczynką, posłuszną swojemu partnerowi i podporządkowująca się jego potrzebom i wymaganiom to nagle okazuje się, że rezygnujesz ze swoich potrzeb i nie masz własnego zdania? To sytuacja, która zdarza się naprawdę w wielu związkach. Kobiety często dochodzą do wniosku, że lepiej odpuścić i przyznać ukochanemu rację dla świętego spokoju i dobra sprawy. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś! Jeżeli jesteś wybuchowa, masz silny charakter i zawsze swoje zdanie, to oczywiście powinnaś trzymać emocje na wodzy, ale nie popadaj w skrajność i nie zmieniaj się nagle w potulną owieczkę, która ślepo podąża za swym panem. Bądź sobą, zawsze i wszędzie, nawet, a może przede wszystkim w miłości i w związku.

Nie rezygnuj z marzeń, pasji i zainteresowań

Zawsze kochałaś jazdę konną? Od dziecka chodziłaś na taniec? Uwielbiasz jogę? Uczysz się francuskiego? Nie zmieniaj swoich przyzwyczajeń, nie rezygnuj z hobby i zainteresowań dla ukochanego. Choć wiadomo, że jak najwięcej czasu powinno się spędzać z partnerem, to równie ważny jest czas zarezerwowany tylko i wyłącznie dla nas. Bądź niezależna, naucz się spędzać sama czas i dać też czas swojemu partnerowi na jego małe przyjemności. Wówczas oboje będziecie spełnieni i szczęśliwi, co zdecydowanie wpłynie na jakość waszego związku.