W ostatnich latach wzrasta popularność serwisów internetowych, które już nie przypominają mini stronek, gdzie była strona plus kontakt i oferta. Nowe dobre strony są już rozbudowane, a przychodzą z pomocą właśnie systemy zarządzania treścią na stronie internetowej oraz dodatkowe skrypty.

Za pomocą systemów zarządzania treścią można zbudować stronę hotelu która będzie posiadać system rezerwacji online hoteli. Nie jest to zasadniczo trudne. Jednak aby to dobrze zrobić należy skorzystać z wyspecjalizowanych firm, które wiedzą jak to dobrze zrobić, bo od tego zależy powodzenie istnienia naszego biznesu w internecie.

Systemów rezerwacji online dla hoteli jest naprawdę dużo i naprawdę jest w czym wybierać, począwszy od dużych płatnych rozwiązań za kilka tysięcy złotych skończywszy na małych systemach dedykowanych dla pensjonatów czy wynajmujących kwatery lub agroturystyki. Taki najtańszy system kosztuje już od 500 zł z konfiguracją. Świetnie się sprawdzi szczególnie przy agroturystyce, wynajmie kwater. Unikniemy wtedy sytuacji gdzie nie możemy zawsze odebrać telefonu, lub nie mamy dostępu do kalendarza i klient zrezygnuje z naszej oferty.

Sam miałem taki przypadek, gdzie chciałem zarezerwować kwaterę w domu pracy twórczej i trwało to dwa dni, bo a właściciel nie miał akurat kalendarza i nie mógł potwierdzić terminu, potem zapewniał że termin jest wolny ale okazało się że zona już kogoś przyjęła ale nie wpisała w końcu po dwu dniach jest konsensus. Z nawet prostym systemem rezerwacji ni było by problemu.

Koszty inwestycji w sumie nie dużych bo Państwo mieli 5 pokoi szybko się zwrócą. Taki system z budową strony to maximum 2000 zł, a należy pamiętać ze taka strona ma również mini recepcje, gdzie mamy możliwość prowadzenia ewidencji klientów, wysyłki maili reklamowych, nieograniczonej rozbudowy.