Czy skorzystać z biura matrymonialnego ?

Kiedy odkryłam zdradę męża, myślałam, że mój świat się zawalił. Mąż po 35 latach małżeństwa zostawił mnie dla młodszej. Oprócz niemiłych przeżyć związanych z rozwodem, spadła także moja samoocena i wiara w siebie jako kobietę. Kilka lat zajęło mi dojście do siebie. Ale wyszłam z tego cało ! Niestety, jestem teraz dojrzałą kobietą, której bardzo doskwiera samotność. Własne dzieci namawiają mnie na to, abym sobie kogoś znalazła, ale to nie jest takie proste kiedy miesza się w małej mieścinie. Nawet, nie wiem gdzie miałabym tego kogoś zacząć szukać. Koleżanka podsunęła mi kiedyś pomysł z biurem matrymonialnym. Najpierw ją wyśmiałam, ale teraz zaczęłam się nad tym zastanawiać. Czy warto skorzystać z usług takiego biura ? Nie jestem już młoda, czy nie narażą się na śmieszność.

Mówi się, że samotność to stan umysłu.

Samotność to stan, który dotyka nas w różnych okolicznościach, niezależnie od wieku. Wszak człowiek to istota społeczna. Gdy tracimy kogoś bliskiego, coś cennego przeżywamy żal po stracie. Pojawia się cierpienie, smutek, rozpacz. Pojawia się samotność. Często przez wiele lat próbujemy wrócić do równowagi. Z Pani listu wynika, że etapy żalu po stracie (utrata małżeństwa, męża) ma Pani za sobą.

Wydaje się, że poczucie bycia samotnym nie wiąże się li tylko z faktem czy obok siebie mamy czy nie współmałżonka. Mówi się, że samotność to stan umysłu Amerykańscy psychologowie postawili pytanie czy ludzie żyjący samotnie są bardziej samotni od żyjących w małżeństwie? Okazało się,
że samotni ludzie, którzy nigdy nie wstąpili w związek małżeński mogą być równie żywotni jak ich posiadający współmałżonka rówieśnicy. Wyniki badań podważają więc tezę, że małżeństwo jest zawsze najlepsze dla dobrego samopoczucia. W tych samych badaniach okazało się, że jeśli człowiek jest w stanie sprawować kontrolę nad swoim życiem, być dla siebie oparciem to jego życie jest równie satysfakcjonujące jak osób posiadających współmałżonków.

Nie umiem odpowiedzieć czy warto korzystać z usług biur matrymonialnych, ale jestem przekonana, że zabieganie o to aby mieć obok siebie kogoś bliskiego, na kim można się oprzeć w trudnych chwilach lub podzielić radość w chwili szczęścia w żadnym razie nie naraża Pani na śmieszność. Być może jednak biuro matrymonialne
jest tylko jedną z wielu możliwości poszukiwania dla siebie kogoś bliskiego.