Wakacje to najpiękniejsza pora roku. Słońce, długie dni i jeszcze dłuższe wieczory. Weekendy za miastem, wakacje nad morzem, pikniki w parku, spacery nad rzeką. A wszystko w towarzystwie ukochanej osoby. I byłoby jak w bajce, gdyby nie On, mężczyzna naszego życia, który zamiast patrzeć nam głęboko w oczy, woli rozglądać się za innymi kobietami. W głowie włącza nam się alarm! Lecz czy to faktycznie coś niepokojącego, czy wręcz odwrotnie, coś na co w ogóle nie mamy wpływu i czego nie zmienią nasze awantury ani fochy.

„Choć jestem piękną, atrakcyjną kobietą, to mój facet w wakacje częściej rozgląda się za innymi kobietami niż patrzy na mnie” (Ula)

Większość facetów ma silnie rozwinięty instynkt zdobywcy. Oczywiście można pisać o tym, jakoby wynikało to z faktu, że odwieczną rolą mężczyzny było bycie łowcą, zdobywcą, walczyć, panować, nie ulegać słabościom itp. Dziś jednak instynkt zdobywcy sprowadza się wyłącznie do pragnienia jak największej ilości podbojów seksualnych, a w przypadku facetów zajętych, przynajmniej próbie udowodnienia sobie samemu, że nadal są łowcami i zdobywcami, a że pozostając w stałym związku nie mogą sobie pozwolić na skoki w bok w celu podbudowania własnego ego, nie pozostaje im nic innego jak zerkanie na inne kobiety. W wakacje kobiety kusza głębokimi dekoltami, krótkimi spódniczkami i opalonym ciałem, co dla mężczyzn, którzy jak wiadomo są wzrokowcami, jest nie lada okazją, wyzwaniem i pokusą…

Potrzeba sprawdzenia

Mimo, iż uważa się, że to kobiety potrzebują ciągłych komplementów, dowodów miłości oraz uwielbienia, obiektywnie trzeba stwierdzić, że nie przesłania im to świata i nie wpływa na poczucie wartości. W przypadku mężczyzn zaś potrzeba udowodnienia sobie, iż stały związek nie zmienił ich w nudnych pantoflarzy, że wciąż mają to coś i są nadal atrakcyjni, sprawia, ze oglądają się za innymi kobietami w celu „przejrzenia się w ich obliczu”, gdyż jak wiadomo, jeżeli mężczyzna ogląda się za inną kobietą, a ta kobieta odwdzięcza mu się tym samym, oznacza to, że wciąż jest on atrakcyjny dla płci przeciwnej. Widocznie, o ile nam kobietom wystarcza do tego lusterko, mężczyźni potrzebują czegoś więcej.

Uwaga alarm!

Wyżej wymienione powody nie powinny wzbudzać w nas obaw i niepokoju. Co innego, gdy facet rozgląda się za innymi kobietami, bo nie dostaje tego, czego potrzebuje. Często bowiem jest to efekt niezaspokojonych potrzeb seksualnych, bądź też nudy i monotonni w łóżku Wówczas sytuacja może stać się na tyle niepokojąca, że wymagać będzie interwencji oraz rozmowy.

Zdrada – czyli dlaczego mężczyźni zdradzają?

By zwykłe rozglądanie się za innymi kobietami nie skończyło się czymś znacznie poważniejszym, warto wiedzieć dlaczego faceci zdradzają. Geny, instynkt, czy zwykła potrzeba skoku w bok? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta, choć potrzeba jej znalezienia jest ogromna, gdyż jak wynika ze statystyk mężczyźni dużo częściej niż kobiety dopuszczają się zdrady. Pytanie: gdzie jest granica między niewinnym spoglądaniem na inne, a chęcią zdrady? Przyczyn można by wymienić mnóstwo: monotonne życie seksualne, kłótnie i nieporozumienia, wyzwanie, ciąża partnerki, brak miłości, brak obecności itp. Zdradę ciężko przewidzieć, lecz na pewno można się przed nią uchronić. Proste rady są najlepsze: bądź pewna siebie, wymagaj uwagi i daj facetowi do zrozumienia, że jest szczęściarzem mając cię przy swoim boku. Okazuj fascynacje i wzbudzaj pożądanie – wówczas możesz mieć pewność, że Twój facet nawet nie spojrzy na inną!