Przedsiębiorca w naszym kraju mało nie małe problemy. Każdy z nas, co prowadzi działalność wie, że musi opłacić podatki, ZUS i inne zobowiązania. Jednym z miast, które świetnie dają sobie radę w przedsiębiorczości jest Kraków. Tutaj powstaje bardzo dużo start-upów oraz spółek. Poza tym firmy w Krakowie wiedzą jak zarządzać i umieją sprzedawać swoje produkty.

W Internecie powstaje bardzo dużo sklepów internetowych, można zauważyć, że spora liczba jest usytuowana z siedzibą w Krakowie. Do największym sklepów należą przede wszystkim firmy odzieżowe i architektoniczne. W Krakowie ponieważ jest to miasto zabytkowe, chętnie studiuje się takie kierunki jak architektura wnętrz czy malarstwo.

Kraków posiada niesamowite możliwości rozwoju dla młodych osób. Nie tylko studia, ale liczne firmy, które wspierane są przez Unię europejską oraz samorządy.

Krakowscy przedsiębiorcy, skutecznie potrafią zarządzać zespołem, dobrze radzą sobie w dotacjach unijnych, a także wiedzą skąd brać dofinansowania do swoich projektów. Kraków jest takim miastem, gdzie warto prowadzić agencję reklamową lub marketingową, a także sklepy internetowe.

Kraków jest miastem dużej liczby studentów, warto zwrócić uwagę, że większość z nich zostaje w tym mieście ponieważ dobrze wiedzą, że Kraków to miasto wielu możliwości i realizacji marzeń.