Aby usunąć cienie pod oczami trzeba poznać ich przyczynę. Przyczyn powstawania cieni pod oczami może być kilka. Mogą być one przypadłością dziedziczną, wynikiem zmęczenia, powstają zaraz po przebudzeniu, po wypiciu alkoholu lub zjedzeniu słonych potraw, które zatrzymują wodę w organizmie.

Ciemna oprawa oczu wraz z cieniami występuje zazwyczaj u brunetek, choć nie jest to zasadą. Skóra pod oczami jest cienka i często prześwitują przez nią naczynia krwionośne dlatego daje to efekt cieni. Najczęściej jednak cienie pojawiają się w okresach osłabieniu organizmu, po nieprzespanych nocach lub po długich godzinach spędzonych przy komputerze. Czasem jest to także specyfika urody danej osoby.

Domowe sposoby na pozbycie się cieni pod oczami

Jeśli poznamy przyczyny powstawania cieni starajmy się je wyeliminować. Gdy nie przyniesie to efektu najlepiej jest skonsultować się z lekarzem i wspólnie poszukać źródła problemu.

W domu stosujmy kremy redukujące cienie pod oczami, pobudzające krążenie, rozjaśniające i rozświetlające z witaminą K, ekstraktami roślinnymi z zielonej herbaty lub rumianku.
Po przebudzeniu możemy zastosować zimne okłady z płatków nasączonych mlekiem z lodówki lub wywarem w kwiatów bzu. Okłady z esencji herbacianej nie są polecane, gdyż zawierają barwniki, które barwią powieki na żółto.
Na co dzień używajmy korektorów maskujących i unikajmy ciemnych cieni do powiek. Ważne jest aby dobrze się dotleniać, odżywiać i wysypiać. To jak traktujemy swój organizm od razu widać na naszej skórze.

Zabiegi pod oczy w gabinecie kosmetycznym

W gabinecie możemy skorzystać z zabiegu na okolicę oczu, a w niektórych gabinetach spotkamy dedykowane tej okolicy twarzy zabiegi. Kosmetyczka może także wykonać specjalny masaż uciskowy okolic oczu – co pozwoli odprowadzić zalegającą limfę i poprawi krążenie.

Jeśli próbowałyśmy wszystkiego i nic nie działa wybierzmy się do gabinetu medycyny estetycznej. Tam możemy pomyśleć czy nie poddać się zabiegowi mezoterapii na okolicę oczu, rozjaśniającemu peelingowi, zabiegowi laserowemu czy wypełnieniu okolic oczu własnym tłuszczem.

Pamiętajmy, że nie należy bagatelizować pojawienia się cieni pod oczami. Ważne jest aby poznać przyczynę ich powstania. Jeśli będziemy wiedzieć jakie jest ich źródło łatwiej nam będzie z nimi walczyć.