Worki pod oczami to nic innego jak opuchnięcia dolnych powiek. Aby je zlikwidować musimy znaleźć przyczynę ich powstawania i zminimalizować jej działanie.

Opuchnięte oczy to często wynik niewyspania, zastoju limfy, zbyt dużej ilości soli w organizmie, spożywania alkoholu, zaburzeń krążenia, nagromadzenia tłuszczu lub alergii.

Jak zlikwidować worki pod oczami?

Starajmy się jak najbardziej dotleniać, chodzić na spacery i spać w dobrze wywietrzonym pomieszczeniu.
Ograniczmy spożywanie soli i alkoholu, gdyż zatrzymują wodę w organizmie.
Przesypiajmy co najmniej 8 h na dobę i śpijmy na niskich poduszkach. Wysokie poduszki mogą być przyczyną opuchnięć oczu.

Rano po przebudzeniu możemy zrobić okłady z kostek lodu lub zimniej łyżki. Jeśli mamy więcej czasu zróbmy mini masaż. Masujmy dolne powieki lekko je uciskając od nosa do zewnątrz oka w kierunku skroni. W ten sposób usuniemy nadmiar limfy. Dobrze sprawdzają się także okłady z zimnych plastrów ogórka, rumianku, świetlika i bławatka.

Przyczyny tworzenia się worków pod oczami

Niekiedy przyczyną opuchniętych oczu mogą być wewnętrzne choroby lub alergie. W takich wypadkach najlepiej udać się do lekarza internisty lub alergologa. Jeśli przyczyną worków pod oczami jest nagromadzenie miejscowe tłuszczu wtedy zgłośmy się po pomoc dla chirurga plastycznego – gdyż tylko tak specjalistyczny zabieg pozwoli nam się ich pozbyć.

Pamiętajmy o codziennym makijażu, który w pewnym stopniu pomoże zakryć opuchnięcia i cienie pod oczami. Nie malujmy się ciemnymi cieniami do powiek. Zawsze połóżmy korektor oraz cienie w naturalnych kolorach.Likwidacja worków pod oczami wymaga poznania przyczyny ich powstawania i jej likwidacji. Wtedy walka z opuchniętymi dolnymi powiekami będzie wygrana.