Jaka depilacja najlepsza ?

Mój problem jest następujący. Otóż bardzo szybko odrastają mi włoski na nogach, w okolicach bikini. dotąd usuwałam je maszynka, ale przyznam, że trochę mnie męczy. Poza tym odrastają jakby szybciej, tak ,że już po 3 dniach jest szczecinka. Postanowiłam się pozbyć włosków, myślę o jakiejś formie stałej depilacji. Co poradzicie ? Dodam, że mam małego żylaczka na nogach, więc nie wiem jak to ma się do tego.

Na rynku mamy obecnie wiele metod depilacji.

Wbrew pozorom pytanie, a właściwie odpowiedź na nie, sprawiła mnie trochę kłopotu. Zastanawiałam się czy odpowiedzieć jako kobieta-profesjonalistka czy profesjonalistka-kobieta…

Zdecydowałam, iż zasugeruję się opiniami klientek gabinetu kosmetycznego. Mnóstwo na rynku dostępnych jest, przeróżnych, metod depilacji, od tych drogeryjnych poprzez kosmetyczne do tych laserowych, przy których radzę pamiętać o zweryfikowaniu uprawnień osoby wykonującej taki zabieg.
Mogę polecić depilację woskową. Depilacja woskiem pozwala na usuwanie owłosienia na dłuższy okres czasu. Depilacja tą metodą usuwa łodygę włosa pozostawiając nienaruszony korzeń. Stosowanie wosku pozwala depilować wszystkie części ciała i daje znakomite efekty. Depilacja: nóg, bikini, okolic bikini, brwi, wąsiki, ręce i dłonie, kark, pośladki, szyję, policzki.

Do depilacji stosujemy wosk o niskiej temperaturze topnienia (37-38 stopni), który za sprawą specjalnych składników takich jak: mika, dwutlenek tytanu, oliwa z oliwek, łagodzi podrażnienia i działa antyseptycznie. Wosk ten nie powoduje oparzeń skóry, można stosować go do depilacji skóry skłonnej do rozszerzania naczynek i w przypadku skóry z delikatnie rozszerzającymi się naczynkami (przy mocno rozszerzonych naczynkach lub żylakach należy zrezygnować z zabiegu).
Włosy poddane zabiegowi muszą mieć odpowiednią długość, nie mogą być ani zbyt długie ani zbyt krótkie. Na nogach optymalna długość to 6 mm, bikini i pachy 10 mm, twarz 2-4 mm. W przypadku włosów cienkich, delikatnych wartości te mogą być niższe. W dniu zabiegu nie zaleca się stosowania preparatów natłuszczających, gdyż zmniejszają one przyczepność wosku.

Efektem depilacji jest gładka i miła w dotyku skóra. Efekt utrzymuje się ok. 3-4 tygodni, w zależności od tego jak szybko rosną włoski, a odrastające włoski są delikatniejsze. Po 3 tygodniach włosy zaczynają być widoczne a po 4 tygodniach zabieg należy powtórzyć. U osób o słabym, jasnym owłosieniu efekt utrzymuje się dłużej.
Aby uniknąć zapalenia około mieszkowego ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry w domu tj. częsty peeling i masaż szorstką rękawicą oraz nawilżanie balsamem.