Badania przeprowadzane cyklicznie przez Główny Urząd Statystyczny pokazują, że polskie społeczeństwo od momentu przemian ustrojowych nieustannie się bogaci. Chociaż pod względem zamożności nadal daleko nam do państw tzw. starej Unii Europejskiej, dystans ten cały czas się zmniejsza. Pomimo tego, że Polacy posiadają coraz więcej pieniędzy wciąż wielu rodaków nie posiada osobistego konta w banku. Zestawiając te dwie statystyki można dojść do niepokojących wniosków. Polacy nadal chętnie trzymają gotówkę w domu, w przysłowiowej skarpecie.

Chociaż nie ma w tym nic złego i każdy sam dba o swoje finanse, przetrzymywanie większych ilości gotówki w domu jest zwyczajnie niebezpieczne.
Dlatego też osoby, które nie mają zaufania do banków powinny zastanowić się nad zakupem sejfu do swojego domu. Kasy pancerne pozwalają poprawić bezpieczeństwo i sprawiają, że nie trzeba obawiać się włamywaczy i złodziei. Jest to szczególnie ważne np. w okresie letnim, gdy wyjeżdża się na kilkudniowe urlopy, a przez ten czas dom pozostaje pusty i wystawiony na ryzyko włamania. Już kasa pancerna o najniższej klasie odporności zapewnia poprawę bezpieczeństwa i sprawia, że można spać spokojnie, bez ryzyka utraty oszczędności swojego życia. Warto o tym pomyśleć zawczasu, niż potem załamywać ręce gdy dojdzie do kradzieży.