Nożyce gilotynowe

Narzędzia gilotynowe służą do cięcia blach po linii prostej. Jedną z podstawowych, najczęściej spotykanych w zakładach maszyn z tej kategorii są mechaniczne nożyce gilotynowe. Urządzenia te umożliwiają cięcie blach o różnej grubości bez użycia dużego nakładu siły. Mają one nieskomplikowaną konstrukcję, dzięki czemu są także proste w obsłudze. Dzięki nim można uzyskać bardzo precyzyjne cięcie. Jakość cięcia uzależniona jest od jakości i stanu ostrzy urządzenia, gatunku obrabianego materiału, kąta natarcia noża oraz luzu pomiędzy ostrzami. Optymalny dobór parametrów cięcia jest ważny, aby uzyskać dobre efekty.
Parametry techniczne, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie nożyc to długość cięcia oraz największa grubość blachy, która może być cięta, jak również szybkość cięcia, wysięg, kąt cięcia oraz moc silnika. Coraz częściej stosuje się dodatkowe układy wspomagające proces cięcia i zwiększające jego automatyzacje. Nożyce gilotynowe często stosuje się w połączeniu z urządzeniami transportującymi, segregującymi odpady, liczącymi sztuki i układającymi w stos.

kluczowe tagi: naturalna odżywka rewitalizująca do włosów bez silikonów, laserowe usuwanie rozstępów bielsko biała, skąd wziąć nożyce warcom?, ekstrapolacja kartografia