Katalońskie klimaty we Francji

Francuska część Katalonii nie jest zbyt często odwiedzana przez Polaków. W powszechnej opinii Francja jest droga i trudno porozumieć się po angielsku. To prawda, ale warto poznać ten piękny region, posmakować pysznego wina i wyśmienitej kuchni, zakosztować śródziemnomorskiej kąpieli i wyruszyć na górskie ścieżki.
To Pireneje Wschodnie. Możemy tam łatwo dotrzeć samolotem wybierając lot do Girony, skąd kursują bezpośrednie pociągi do Perpignan/ podróż koleją trwa niecałą godzinę/. Warto poszukać noclegu w którymś z okolicznych kurortów, są tu liczne campingi i hotele w różnej cenie. Prawdziwą perełką regionu jest miasteczko Collioure. Z dworca w Perpignan kursują tam pociągi, podróż trwa pół godziny.
Malowniczo położone nad brzegiem morza, z widokiem na wzgórza i winnice Collioure oferuje swym gościom liczne atrakcje turystyczne. Każdego zauroczą kręte uliczki pełne kwiatów i malarski krajobraz. Można obcować ze sztuką fowistów, degustować wino, korzystać z morskich wycieczek. Są też liczne trasy turystyczne dla pieszych i rowerzystów.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje