Kobiety kochają mężczyzn z silnym charakterem, pewnych siebie i zdecydowanych. Wynika to z prawa natury. Z natury powstał też jeden z typów faceta – samiec alfa. Choć specyficzny, kobiety go uwielbiają i pożądają, a zdobycie samca alfa dla większości, to jak wygrana na loterii.

Wanted! – Samiec Alfa

By opisać samca alfa teoretycznie nie trzeba wiele. Wydaje się, że dla większości wystarczyłoby zamieszczenie w tym miejscu zdjęcia typowego maczo. To byłoby jednak zbyt proste. Kim więc jest samiec alfa? Jeżeli chodzi o definicję, najbardziej obrazowa wydaje się ta, pochodząca z Wikipedii „ Samiec alfa – osobnik płci męskiej u zwierząt stadnych pełniący rolę przywódcy stada. Samiec alfa ma pierwszeństwo zarówno przy podziale pożywienia, jak i w doborze partnerki”. Niby odnosi się do zwierząt, ale jakże adekwatne jest do męskich przedstawicieli rasy ludzkiej.

Prawdopodobnie jednak dla wielu samców alfa powyższa definicja okazałaby się niewystarczająca, dlatego pójdźmy dalej. Samiec alfa tworzy i kreuje, jest wszystkim, a bez niego nie ma nic. Wszystko sam sobie zawdzięcza, sam siebie chwali, jednym słowem jest samowystarczalny. Albo się go kocha, albo nienawidzi. Zawsze jest w centrum zainteresowania, wszyscy go słuchają i pragną jego towarzystwa. Najlepiej opisują go takie cechy jak: pewność siebie, inteligencja, arogancja, charyzma, autorytet, odwaga i przebojowość. Jest pożądany przez kobiety i lubiany przez mężczyzn. I nieważne, czy to wszystko powyżej to mit i stereotyp, ważne, że prawdziwe wydaje się to, co powiedziała kiedyś Hanna Bakuła: „ Zawsze będzie istniał Tarzan – samiec alfa i krucha, popiskująca Jane. Literatura ustaliła, co kto ma robić, do tego doszło wychowanie i mamy tzw. macho i lalunię.”

Typy facetów

I ty możesz zostać samcem alfa!

Skąd biorą się samce alfa? Z natury? Część z nich jak najbardziej, jednak wielu samców alfa to wytwór kursów i szkoleń, coraz bardziej popularnych wśród mężczyzn. Dlaczego faceci uczestniczą w szkoleniach na samców alfa? Trudne pytanie, a jakże prosta odpowiedź! Chcą zdobywać kobiety, chcą być atrakcyjni i pożądani przez płeć piękną. A kobiety kochają typ samca alfa – silny, zdecydowany, pewny siebie. To nas kręci i podnieca, czasem tylko przez chwilę, ale bywa, że i całe życie. Wiedzą o tym, również organizatorzy tego typu szkoleń, którzy zapewniają, że w ich trakcie, mężczyzna będzie miał okazję rozwinąć swoją prawdziwą męskość, będzie emanował odwagą, siłą, gotowością do osiągania tego, czego pragnie, dzięki czemu uwodzenie będzie naturalną częścią jego osobowości. Jak wygląda szkolenie na samca alfa? Z reguły jest to moduł zajęć, złożony z ćwiczeń praktycznych oraz wykładów teoretycznych prowadzonych przez trenerów, w oparciu o wiedzę z zakresu NLP, dynamiki społecznej, psychologii społecznej, seksuologii, socjobiologii itp. Oferta tego typu szkoleń jest bardzo bogata, co świadczyć może o ty, iż grono osób zainteresowanych jest coraz większe.

Samiec alfa w związku

Choć każda z nas marzy o samcu alfa, to prawda jest okrutna. Kto jak kto, ale samiec alfa do związku się nie nadaje. Jest idealny na krótki romans, flirt czy przygodę, ale jeżeli chcemy zbudować z nim głębszą relację musimy zdawać sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Samiec alfa w związku jest władczy – to on podejmuje decyzję i rządzi. Kobieta, która nie akceptuje jego wyborów i nie umie się podporządkować szybko zostaje wyeliminowana i zastąpiona inną, bardziej uległą. Dlatego Drogie Panie, gdy trafimy na samca alfa, cieszmy się nim jak zdobyczą, korzystajmy do utraty tchu, a gdy tego tchu już nam zabraknie, wyruszmy w dalsze poszukiwania!