Skąd wiedzieć, czy mam dobry pomysł na biznes?

Od lat myślę o własnej firmie. Bardzo męczy mnie praca na etacie i bardzo chciałabym coś w moim zawodowym życiu zmienić. Nie wiem tylko jak się za to zabrać. Mam różne pomysły na to co mogłabym robić, ale nie wiem czy są one dobre i czy to wszystko mi wyjdzie co sobie planuję. Myślę, o założeniu przedszkola, ale nie mam doświadczenia w pracy z obcymi dziećmi ( mam tylko ze swoimi ). Całe życie pracowałam w księgowości i nie wiem czy sobie poradzę w nowej branży. Jak zbadać ten temat i skąd mogę wiedzieć, że mój pomysł na biznes będzie trafiony ?

Czy założenie przedszkola to na pewno dobry pomysł ?

Rozumiem Pani chęć wprowadzenia zmian w życiu zawodowym. Pomysł o którym Pani pisze jest jednak bardzo ryzykowny z wielu powodów. Do tej pory pracowała Pani w ciszy i spokoju natomiast praca z dziećmi wymaga sporo wysiłku fizycznego, kreatywności i cierpliwości. Najważniejsze są tu także kwalifikacje. Organizacja placówki przedszkolnej wymaga także dużych nakładów finansowych oraz spełnienia wymagań sanepidu i formalności. Czy jest Pani na to przygotowana?

Jeśli chce Pani sama siebie sprawdzić w roli opiekunki do dzieci to proponuję sprawdzian weekendowy: proszę zaproponować pomoc znajomym mamom małych dzieci i
przez czas np. soboty w godz. 9.00-16.00 opiekować się minimum trójką dzieci. Sama Pani sprawdzi czy ten pomysł na biznes jest trafiony. Zmieniając branżę życia zawodowego warto zapoznać się ze szczegółami nowego pomysłu i zrobić listę „za i przeciw”. Zmiana nie musi być wielka. Wystarczy prowadzić pokrewny biznes np. doradztwo księgowe czy korepetycje z rachunkowości dla studentów i licealistów szkół ekonomicznych.