Transkrypcje wywiadów IDI, to inaczej indywidualne wywiady pogłębione. Ich główną cechą jest to, że rozmowa odbywa się tylko pomiędzy moderatorem a respondentem, bez udziału innych osób, stąd nazwa Indywidualne Wywiady Pogłębione.

W zależności od zamówienia, takie wywiady mogą uwzględniać także pewne słyszalne emocje lub dźwięki otoczenia. Z reguły robi się to na życzenie klienta.

Komu służą takie transkrypcje? Korzysta z nich bardzo wielu ludzi, adwokaci którzy chcą lepiej przygotować się do sprawy w sądzie, studenci robiący wywiady w ramach praktyk, jak i reporterzy czy też dziennikarze, którzy zajmują się robieniem wywiadów do radia albo telewizji.

Dzięki transkrypcją IDI można w łatwy sposób przekształcić nagrany wywiad w tekst pisany, który można dla przykładu zamieścić na jakiejś stronie internetowej by trafić do jak największego grona odbiorców.

Transkrypcje tworzy się w programie w którego posiadanie wchodzi firma lub według innej formuły. Gotową transkrypcję dostarcza się do klienta według wcześniej ustalonej formy.