Aby uniknąć kosztów związanych z zatrudnieniem księgowego na pełen etat, właściciele niewielkich firm często decydują się na samodzielne prowadzenie rachunkowości. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko minimalizują wydatki, ale także mają pełną kontrolę nad sprawami dotyczącymi ich przedsiębiorstwa. Z drugiej strony, osobom niedoświadczonym w kwestiach księgowości, łatwo jest niechcący popełnić błąd, ponieważ polskie przepisy są wyjątkowo mało precyzyjne. Dlatego warto skorzystać z niedrogiego wsparcia, które uchroni nas przed ewentualnymi sankcjami ze strony fiskusa.
Sposób na łatwe i bezpieczne księgowanie

Z pomocą przychodzą przedsiębiorcom serwisy internetowe oferujące usługi rachunkowe on-line. Wprawdzie już od dawna dostępne były programy komputerowe wspomagające samodzielne księgowanie, jednak omawiane serwisy mają nad nimi tę przewagę, że nie wymagają instalacji oraz aktualizacji bazy danych. Dostęp do usług i naszej dokumentacji zyskujemy zatem wszędzie tam, gdzie dysponować będziemy połączeniem internetowym, bez względu na porę dnia i nocy. Co więcej, nad poprawnością obsługi czuwają fachowcy z certyfikowanych biur rachunkowych, dzięki czemu nie musimy poświęcać czasu i energii na zapoznawanie się ze skomplikowanymi przepisami i śledzenie zachodzących w nich zmian.
Zakres wsparcia

Przejdźmy jednak do konkretów, czyli szczegółów oferty wirtualnych biur rachunkowych. Znajdują się w niej usługi takie jak fakturowanie, rejestracja kosztów, sporządzanie deklaracji podatkowych, wprowadzanie dokumentów do systemu, czy przygotowywanie raportów dla naszych kontrahentów. Dodatkową zaletą księgowości internetowej jest fakt, że o zbliżających się terminach spłaty zostaniemy poinformowani za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS. Ponadto serwis czuwa nad stanem spłaty naszych faktur i automatycznie wysyła upomnienia do dłużników.

Korzystanie z usług wirtualnego biura rachunkowego stanowi dla nas i naszego biznesu znaczne ułatwienie, ale jednocześnie nie nadwyręży nadmiernie budżetu firmy. Miesięczny koszt pełnej subskrypcji to wydatek rzędu zaledwie kilkudziesięciu złotych, natomiast z podstawowego pakietu usług w niektórych przypadkach skorzystamy nawet za darmo.

Soledad_Home