Koniec z milczącym udziałem w towarzyskich spotkaniach! Ty też możesz z powodzeniem brylować wśród innych.
Każda z nas chciałaby być lubiana i podziwiana. Każda z nas chciałaby mieć mnóstwo przyjaciół i być stałym gościem wszystkich imprez oraz spotkań. Jednym słowem, każda z nas chciałaby być duszą towarzystwa! A to naprawdę nic trudnego! Nie musisz być piękna, nie musisz być ponadprzeciętnie inteligenta, ani bogata! Musisz jedynie poznać kilka sztuczek!
Miłość do samej siebie, zdystansowanie i pasja, czyli mix czynników niezbędnych do zostania duszą towarzystwa
Duszą towarzystwa może zostać tylko i wyłącznie osoba, która lubi samą siebie, zna i docenia swoje zalety oraz z dystansem podchodzi do własnych wad, niedoskonałości oraz wpadek i porażek. Magda, osoba w swym towarzystwie uchodząca za duszę towarzystwa do dziś wspomina jedną ze swych największych wpadek: „Kiedyś na imprezie opowiedziałam niewinny dowcip o niewiernym mężu i kochance. Niestety, pech chciał, że jedną z obecnych wówczas kobiet właśnie zostawił mąż dla innej kobiety. Sytuacja zrobiła się bardzo niezręczna. Jak z tego wybrnęłam? Po prostu przeprosiłam za nietaktowny dowcip i szybko zmieniłam temat.”
Dusza towarzystwa to także zazwyczaj osoba, która posiada własne zainteresowania oraz pasje, wówczas staje się interesująca dla innych osób, które chętnie spędzają czas w jej towarzystwie.
Optymizm przede wszystkim
Nikt z nas nie lubi wiecznie marudzących i narzekających osób, a zwłaszcza przebywania w ich towarzystwie. Chcąc zostać duszą towarzystwa przyda ci się spora dawka optymizmu oraz pozytywnej energii, którą dzielić się będziesz z całym światem. Dobry nastrój oraz uśmiech potrafią zdziałać cuda, zjednywać ludzi i wzbudzać sympatię.
Bądź ciekawa i pytaj – to naprawdę nic złego!
Prawdziwa dusza towarzystwa zawsze potrafi wykazać zainteresowanie swoim rozmówcą oraz ciekawa jest jego losów oraz spraw. Ważne by umiejętnie zadawać pytania, które wykażą twoje żywe zainteresowanie. Nie zadawaj pytań banalnych, w stylu ”co słychać?”. Postaraj się konstruować pytania spersonalizowane: „jak ci poszła matura”, „słyszałam, że byłaś ostatnio na wakacjach w Grecji?”. Zawsze można zapytać także o pracę, hobby, wspólnych znajomych. Wykażesz się wówczas wiedzą o swym rozmówcy oraz z łatwością poprowadzisz rozmowę zyskując uznanie w oczach innych.
Zapamiętuj imiona
Podczas poznawania nowych osób skup się na zapamiętaniu ich imion. Ułatwi ci to późniejszą próbę nawiązania kontaktu. Zwracanie się po imieniu sprawia, że czujemy się wyróżnieni, co przekłada się na nasze wyrazy sympatii oraz większą uwagę. Za każdym razem, przynajmniej na początku znajomości postaraj się poprzedzić swoje słowa imieniem osoby, do której je kierujesz np. „wyobraź sobie Kasiu” itp.
Komplementuj innych
Komplementy są jak słodkie cukierki, któż z nas ich nie lubi? Ludzie uwielbiają być nimi obsypywani, a dobre słowa przekładają się na pozytywne odczucia względem osoby komplementującej. Dlatego, gdy chcesz wzbudzić sympatię i zostać duszą towarzystwa komplementuj! Postaraj się ku każdemu skierować pochwałę odnośnie np. ładnej fryzury, pięknego uśmiechu, ślicznej torebki, ciekawego zegarka, a natychmiast zauważysz nagły wzrost popularności.
Dobry żart tynfa wart
Choć być może nie jesteś mistrzem świata w opowiadaniu kawałów, to warto przed wyjściem na imprezę czy spotkanie przypomnieć sobie choć jeden, z zaznaczeniem, iż musi być naprawdę dobry by rozśmieszył kogoś poza tobą. Fajnie sprawdzają się także ciekawe i zwariowane przygody z życia wzięte. Będą jak znalazł, by rozkręcić towarzystwo, a w chwilach kryzysowych nawet uratować imprezę przed klapą.
Poddaj się szaleństwu
Z pewnością nie zostaniesz duszą towarzystwa, gdy na imprezach będziesz podpierała ściany lub samotnie popijała drinki przy barze. Zrelaksuj się, odreaguj stresy i poddaj szaleństwu choć na jedną noc. Uśmiechnięta, rozluźniona z pewnością szybko odnajdziesz się w towarzystwie. Baw się dobrze i pozwól innym bawić się dobrze w twoim towarzystwie. Tylko wówczas masz szansę zostać duszą towarzystwa! A więc do dzieła!