Uśmiech drogą do sukcesu

Śnieżnobiały uśmiech to nie tylko kwestia estetyki, ale także życiowego sukcesu. Najnowsze badania wskazują na rolę pięknego uśmiechu np. podczas rozmów o pracę, szczególnie w przypadku stanowisk obsługi klienta. Przeprowadzone, przez Cunninghama, badania nad atrakcyjnością interpersonalną, wskazały na szeroki uśmiech, jako jedno z kryteriów atrakcyjności, od której w dużej mierze zależy czyjaś sympatia bądź jej brak. Jak możesz sobie pomóc, aby wykorzystać życiową szansę? Pomysłów, na to, co zrobić, żeby mieć białe zęby, jest kilka.

Dla ascety

Należy pamiętać, że piękny uśmiech to nie tylko kolor zębów, ale także ich stan ogólny. Zdrowe zęby to podstawa. Jednym z czynników zdrowotnych, wpływającym na kolor zębów jest kamień. Prewencja, czyli codzienne dbanie o zęby, jest jednym ze sposobów, aby nie dopuścić do przebarwień i powstawania kamienia nazębnego. Jednak jest to droga dla wytrwałych i potrafiących zrezygnować z takich przyjemności, jak kawa, herbata, papierosy czy czerwone wino. Można też, co jakiś czas udać się do dentysty, aby usunąć kamień. Rozwiązanie to jest o tyle korzystne, że regularne wizyty zapewnią nam zęby bez osadu, a sam zabieg jest bezbolesny.

Dla eksperymentatora

Jeśli lubisz dreszczyk emocji i sprawdzanie (uczciwie byłoby testować tylko na sobie) czy zrobione przez ciebie mikstury działają, podajemy kilka domowych sposobów wybielania zębów. Niektóre z nich mogą niestety bardziej zaszkodzić, niż pomóc, dlatego podajemy również te, których stosować nie warto: wybielania sodą oczyszczoną, solą, węglem. Można natomiast spróbować wybielania sokiem z cytryny lub innymi owocami. Jedzenie takich owoców i warzyw, jak jabłko, seler czy marchewka wzmaga produkcję śliny i zapobiega przebarwieniom.

Bez ryzyka

Najlepsze sposoby na wybielanie zębów, to jednak sprawdzone środki wybielające oraz specjalistyczne zabiegi. Jeśli chodzi o pierwsze z nich, mamy swobodny wybór. Zanim jednak zaczniesz wydawać pieniądze na wszelkiego rodzaju „wybielacze”, zainwestuj w elektroniczną szczoteczkę do zębów, która usuwa osad znacznie dokładniej od zwykłej oraz pasty wybielające. Jeśli to nie pomoże, w zaciszu własnego domu, możesz zastosować, któryś z produktów: paski wybielające lub zestaw wybielający.

W przypadku tego drugiego konieczna jest wizyta u stomatologa, który zorganizuje dla ciebie tą domową wyprawkę. Kuracja trwa ok. 2 tygodni. Możesz też zdecydować się na zabieg w gabinecie, który trwa ok. 1 godziny. Niestety jest to opcja dużo droższa. Metodą pośrednio wybielającą, ale przede wszystkim, poprawiającą kształt zębów mocno zniszczonych, jest nałożenie koronek. Dzięki temu zabiegowi zyskujesz nie tylko białe zęby, ale także zapobiegasz ich dalszemu uszkadzaniu.

Piękny uśmiech, to też dobre samopoczucie. Wstydzisz się je okazywać z powodu stanu twoich zębów. Koniecznie wypróbuj którąś z powyższych metod i ciesz się uśmiechem, o jakim marzyłaś.