Brak czasu to jedna z chorób XXI wieku, zwłaszcza pokolenia młodych ludzi pragnących kariery, awansów i rozwoju zawodowego. Pracujemy coraz więcej, coraz intensywniej, zapominając o tym, jak wielką wartość ma czas wolny. Co prawda, każdy z nas przyznaje, że chciałby mieć więcej czasu, lecz czy umielibyśmy go właściwie wykorzystać?

Wydaje się, że ludzie nie są na to przygotowani oraz brak im pomysłów na spędzanie wolnego czasu po pracy. A przecież nie ma nic prostszego. Warunek jest jeden: praca i wszystko co z nią związane zostaje w biurze. Gdy należymy do grona osób niepotrafiących odciąć się od spraw związanych z pracą, warto wypróbować sposób polecany przez jedną z naszych użytkowniczek – Martynę: „Tuż po powrocie do domu spisuje kartkę z wszystkimi problemami, które mam w pracy, po czym wieszam ją na jednym z najbliższych drzew, dopiero wtedy wchodzę do domu i zaczynam czas wolny od pracy”. A pomysłów i form czasu wolnego jest naprawdę wiele.

Aktywny wypoczynek

Fizyczna aktywność jako sposób na spędzenie wolnego czasu po pracy to opcja przeznaczona w szczególności dla osób pracujących umysłowo oraz bardzo zestresowanych. Nic tak nie rozładowuje napięcia jak wysiłek fizyczny. Coraz więcej osób organizuje swój wolny czas w sposób aktywny oraz uprawia różnorodne sporty. Jogging, rolki, rower, basen siłownia, fitness, joga – każdy znajdzie coś dla siebie.

Hobby – dobre na wszystko

Większość z nas uważa, że posiadanie hobby to jeden z najbardziej znaczących elementów naszego życia. Pasja nadaje sens życiu, wzbogaca nas i rozwija. Przy okazji jest doskonałym sposobem na oderwanie się od pracy, odcięcie od problemów i smutków oraz relaks. Pasje są różne, tak jak różni są ludzie, lecz bez względu na to czy kolekcjonujemy monety, puszczamy latawce czy jeździmy konno, czas który przeznaczymy na nasze hobby z pewnością będzie czasem dobrze rozdysponowanym.

Przyjemne z pożytecznym

Czas wolny po pracy nie zawsze wiąże się z błogim lenistwem bądź fizyczną aktywnością. Świetną formą spędzania czasu wolnego po pracy jest nauka języków obcych. Nic tak nie rozwija człowieka jak nauka języków. Dodatkowo sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i poszerzaniu horyzontów.

W dobrym towarzystwie

Nie ma nic lepszego od wieczoru z koleżanką, kolegą, przyjaciółką, siostrą, zwłaszcza, że okazji do tych spotkań coraz mniej, tak jak i czasu. Nie ma więc sensu czekać do weekendu, podczas którego z reguły każdy ma już swoje plany. Warto umawiać się na takie spotkania w tygodniu, gdy niekoniecznie chcemy wracać do domu, warto bowiem spędzić ten czas relaksując się w miłym towarzystwie.

Zadbaj o siebie

Popołudnia wolne od pracy to doskonały czas na zadbanie o swoją urodę i dobre samopoczucie. Wizyta u fryzjera, w solarium czy u kosmetyczki nie tylko poprawia samopoczucie, ale także wygląd zewnętrzny. Od czasu do czasu, zafundować możemy sobie również masaż czy wizytę w gabinecie odnowy biologicznej. Relaks gwarantowany!

„Jutro idziemy do kina”

Z kinem, podobnie jak z książką. Zawsze znajdzie się film, którego jeszcze nie widzieliśmy. Zwłaszcza, że o to nie trudno, gdyż co tydzień filmowi dystrybutorzy wypuszczają kilka nowości. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dodatkowym atutem są specjalne promocje i zniżki, którymi kina kusza widzów chętnych na seans w tygodniu.

Wieczór z książką

Z pewnością większość z nas posiada stos z książkami, które czekają na swój czas. Z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej, dlatego w wolne popołudnia warto redukować ich liczbę, poprzez lekturę, samemu lub w towarzystwie, z kubkiem herbaty lub kieliszkiem wina, kombinacja dowolna, efekt zawsze satysfakcjonujący.

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy

Każda kobieta kocha zakupy, zapach ekskluzywnych butików i ogromne centra handlowe. Z pewnością też dla wielu kobiet zakupy to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu, więc dlaczego miałybyśmy sobie tego odmawiać. O ile tylko nie ograniczymy się do zakupów jako jedynej formy relaksu, wszystko będzie w porządku ,bo przecież kobiety kochają zakupy oraz karty kredytowe swoich mężów/narzeczonych/chłopaków.

Wieczór z grą

W jesienne i zimowe dni, gdy aura nie sprzyja wyjściom oraz spotkaniom poza domem, dobrym pomysłem jest wieczór gier planszowych w towarzystwie przyjaciół lub rodziny. To świetna rozrywka zarówno dla dorosłych, jak dla dzieci. A z racji ogromnego wyboru każdy wieczór może być inny – monopoly, scabble, chińczyk, tabu. W co dziś zagrasz?

Coś dla innych

A gdy praca nie do końca satysfakcjonuje, lub nie wyczerpuje pokładów naszej inwencji, energii oraz kreatywności warto pomyśleć o dodatkowej działalności non-profit. Fundacje, organizacje pozarządowe, wolontariat? Jest tak wiele możliwości, tak wiele rąk do pracy wciąż potrzeba. Może to będzie najlepszą formą spędzania wolnego czasu, z pewnością warto się o tym przekonać.

Mnóstwo jest sposobów na spędzanie wolnego czasu. Każdy pewnie ma swój ulubiony. Lecz czy forma jest tak naprawdę ważna? Przecież czas wolny to stan umysłu.