Masz wątpliwości, czy Twój partner jest Ci wierny? Przede wszystkim nie wpadaj w szał, ponieważ w złości możesz zrobić lub wykrzyczeć coś nieodwracalnego, a co jeśli okaże się, że Twoje podejrzenia były niesłuszne?

Nie sięgaj więc po jego komórkę, nie studiuj każdego posta na Facebooku i nie zarzucaj go swoimi wątpliwościami. Zastanów się nad jego zachowaniem zamiast od razu zakładać najgorsze.

Spóźnienia

Okazuje się, że Twój partner ostatnio stale musi zostawać dłużej w pracy…

Zdradza: Jeżeli unika rozmów o konkretnych powodach swoich nadgodzin i zbywa Cię „tak akurat dziś wyszło”, albo wręcz przeciwnie, z nadmierną szczegółowością relacjonuje Ci wszystkie czynności, jakie wykonywał. Jeśli zdarza mu się wieczorem otrzymać telefon „z pracy” , który odbiera w drugim pokoju, możesz zacząć się zastanawiać
Nie zdradza: Jeżeli jest zniechęcony, narzeka na swojego szefa i współpracowników, przez których musi zostawać dłużej. Prawdopodobnie po prostu firma ma cięższy okres i on musi sprostać większym wymaganiom, a Ty możesz być spokojna.

Brak zainteresowania seksem

Nie pamiętasz już, kiedy ostatni raz Twój partner zaciągnął Cię do sypialni albo spojrzał na Ciebie z „tym” uśmiechem?

Nie zdradza: Jeśli ostatnio jest generalnie przemęczony. Nie chce mu się wieczorem odwiedzić przyjaciół, a cały weekend przeleżał przed telewizorem. Brak apetytu na Ciebie prawdopodobnie wiąże się z jego ogólnym brakiem apetytu na życie. Długotrwały smutek może prowadzić do depresji, więc postaraj się go wesprzeć i pomóc wyjść z dołka.
Zdradza: Jeżeli nie zauważyłaś, żeby stracił apetyt na chodzenie na basen, bieganie czy wieczorne wyjścia, a wręcz przeciwnie – jest bardziej aktywny niż wcześniej. Jednym słowem tryska energią, ale nie chce jej spożytkować w sypialni – być może nie w Waszej. Jest oczywiście możliwe, że po prostu spadł jego poziom testosteronu i nie odczuwa tak częstej potrzeby zbliżeń, jak kiedyś. Bądź więc ostrożna i zdaj się na intuicję w tej kwestii.

Siłownia, basen i bieganie

Twój partner zaczął prenumerować „Men’s Helth”, wykupił roczny karnet na siłownię i planuje kurs kite surfingu?

Nie zdradza: Jeśli jego zwrot w kierunku zdrowego trybu życia wynika z początków problemów ze zdrowiem (bóle krzyża, wrzody?) lub obserwowanych chorób, które dotykają rówieśników. A może po prostu przestał się czuć seksowny i chce wrócić do formy dla Ciebie? W takim wypadku warto przyłączyć się do jego treningów.
Zdradza: Jeśli nie zachęca Ciebie do aktywności i rezygnacji z niezdrowego jedzenia, a skupia się wyłącznie na sobie. Widzisz, że zależy mu na poprawie swojej sylwetki, ale nie pyta Ciebie o postępy, nie szuka Twoich opinii. Być może chce wywrzeć wrażenie na kimś innym?

Clubbing

On zapragnął wychodzić co tydzień do klubów, żeby nie „zdziadzieć”. Kilka razy poszłaś z nim, ale zupełnie Cię to nie bawiło, więc zaczął chodzić sam lub z kumplem.

Nie zdradza: Jeżeli spotyka się z mężczyznami na „męskie” rozmowy przy piwie i następnego dnia opowiada Ci co tam u kogo słychać. W sobotni poranek nie cierpi na światłowstręt i ma energię, żeby wspólnie realizować Wasze plany – to znaczy, że nie upija się, czyli nie traci kontroli. Póki jesteś pewna, że kumple, z którymi się spotyka, nie zaliczają „skoków w bok”, możesz być spokojna.
Zdradza: Jeżeli przed wyjściem przebiera się kilka razy, nie pamięta, kogo spotkał czy o czym rozmawiał, tańczy z innymi kobietami, wydaje duże sumy, a w sobotę potrzebuje kilku godzin na dojście do siebie – masz powody do zastanowienia.

Jeżeli zdrada oznacza dla Ciebie koniec związku, dobrze się zastanów, czy Twój partner wyznaje te same poglądy. Zdarza się, że mężczyźni zakładają, że kobieta im wybaczy i mogą pozwolić sobie na skok w bok (nigdy odwrotnie!). Ustalcie więc jasne zasady, co dla Was oznacza zdradę i jakie są jej konsekwencje.