Z pewnością czasami zastanawiamy się, co można jeszcze przenieść do Internetu, który już w tylu dziedzinach otacza nas z każdej strony. Kantory są stosunkowo nowym tworem, który pojawił się w Internecie i dlatego czasami jeszcze wzbudza pewne kontrowersje. Jedną z nich jest bezpieczeństwo tego rozwiązania.

Chcąc wybrać sprawdzone i pewne kantory, warto posłużyć się rankingami, takimi jak na przykład na stronie StrefaWalut.pl. Pomogą nam one dokładnie przeanalizować różnicę pomiędzy e-kantorami a także wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

Czy kantory internetowe są bezpieczne?

Profesjonalne rozwiązania w tej dziedzinie priorytetowo traktują bezpieczeństwo zawieranych transakcji. Kantory internetowe podlegają bezpośrednio nadzorowi Ministerstwa Finansów, Generalnego Inspektora Informacji Finansowej oraz Narodowego Panku Polskiego.

E-kantory obowiązują procedury określone w ustawie o ochronie danych osobowych, co z reguły skutkuje przetwarzaniem informacji tylko i wyłącznie podczas dokonywania transakcji. Warto wspomnieć również o tym, że każdy kantory internetowe posiadają bezpieczne połączenia szyfrowane SSL, takie same, które stosowane są przez banki. Ponadto czasami nasze transakcje są odpowiednio ubezpieczone na wypadek pomyłek.

Wbrew pozorom kantory internetowe mogą stanowić bardziej bezpieczne rozwiązanie niż tradycyjne kantory. Nie ma tu mowy o ryzyku uzyskania sfałszowanych banknotów, kradzieży, zgubieniu pieniędzy czy złego rozliczenia przez kasjera.

Kantory internetowe są bardzo ciekawym oraz wygodnym rozwiązaniem, jeżeli spłacamy kredyt w obcej walucie lub chcemy zamienić pensję w innej walucie na złotówki. Pragnąc zminimalizować ryzyko transakcji, należy wybierać sprawdzone e-kantory, które cieszą się dobrymi opiniami oraz zajmują wysokie pozycje w rankingach, na przykład na stronie StrefaWalut.pl.

W razie jakichkolwiek problemów warto skontaktować się z bankiem i kantorem, wtedy też nie powinniśmy mieć kłopotu z ich szybkim wyjaśnieniem oraz rozwiązaniem.