Wypalenie zawodowe – jak zmienić pracę po 40stce ?

Od wielu, wielu lat pracuję w biurze jako księgowa. Nie jest to zła praca, ale czuję się totalnie wypalona. Praca jest bardzo rutynowa. Właściwie to nawet nie do końca wiem co mogłabym jednak innego robić. Zawsze pracowałam tylko i wyłącznie w księgowości. Na prawdę jednak jak nie zmienię pracy – zacznę wyć 😉 Taka już jestem zmęczona. Może podpowiecie mi co mogłabym robić ze swoimi umiejętnościami, gdzie szukać alternatyw na rynku pracy ?

Wypalenie zawodowe jest coraz częściej spotykane.

Coraz częściej doradcy zawodowi spotykają się z przejawami wypalenia zawodowego, chęci zmiany w tym obszarze. Warto aby przez podjęciem działań zmierzających do
przekwalifikowania zadała sobie Pani pytanie w czym tkwi powód zniechęcenia-może warto porozmawiać z przełożonym o możliwościach dalszego rozwoju w firmie.

Bardzo ważne w radzeniu sobie z problemem wypalenia zawodowego jest:
-podejmowanie pracy zgodnej ze zdobytą wiedzą, umiejętnościami, a przynajmniej zainteresowaniami.
-podjęcie wysiłku w kierunku rozwoju własnej osobowości, adekwatnej samooceny, obiektywnej oceny rzeczywistości.
-dobre relacje z bliskimi, to na ich pomoc i wsparcie możemy liczyć w trudnych sytuacjach.

Gdy jednak stwierdzi Pani, ze zmiana zawodu jest konieczna to warto zdać sobie sprawę, że należy się do tego właściwie przygotować i że będzie trzeba poświęcić
temu działaniu sporo czasu. Należy zdobyć nową wiedzę i umiejętności, które pozwolą na wykonywanie nowego zawodu. Należy zastanowić się jak wykorzystać Pani może swoje mocne strony, zainteresowania, zastanowić co mogą dać już zdobyte umiejętności. Tu polecam bezpośrednie spotkanie z doradcą zawodowym, który jako osoba postronna może doradzić w jakim kierunku mogłaby Pani dalej się rozwijać. Warto rozważyć edukację poprzez studia podyplomowe, kursy, szkolenia.