Nie zauważyłyście, że Wasze paznokcie zimą stają się kruche, bardziej pofałdowane a czasami pojawiają się nawet bruzdy. To wszystko jest niechciane i brzydkie ale przede wszystkim niezdrowe dla paznokci. A dzieje się tak z powodu zimowego braku witamin i minerałów. Dlatego w sezonie mrozów trzeba dbać o nie ze zdwojoną siłą.

Manicure

Wiem z doświadczenia, że mimo wielkich chęci wykonywania manicure regularnie nie mam na to czasu albo po prostu w danym momencie chęci. Mam z tego powodu wyrzuty sumienia. Ale przy obecnym trybie życia trudno Nam się zmobilizować. Jednak w tym zimowym okresie powinnyśmy postarać się, zebrać w sobie i robić manicure regularnie mniej więcej dwa razy w tygodniu. Jednak samo wykonanie tego zabiegu nie wystarczy trzeba jeszcze wprowadzić kilka modyfikacji. Przede wszystkim trzeba zrezygnować z metalowego pilniczka, który rozdwaja paznokcie. Najlepiej używać papierowego . Są one zazwyczaj dwustronne i posiadają dwie różne powierzchnie, dlatego lepiej dobrać odpowiednią do struktury paznokcia i jego stanu. Po spiłowaniu należy nabłyszczyć paznokieć nie tylko dlatego, żeby ładniej wyglądał ale głównie po to aby nie zalegały na płytce zbędne odpadki, pyłki paznokcia i nie powstały bruzdy. Tak zrobione paznokcie nadają się do dalszej obróbki. Zabieg manicure wykonywany regularnie naprawdę pomaga utrzymać paznokcie w dobrym staniem.

Lakier, odżywka i piękne paznokcie

Kiedy zabieg manicure zostanie już zrobiony i paznokcie wyglądają na zdrowe i zadbane należy dodać im trochę szyku i koloru. Nie wolno jednak nakładać od razu lakieru ale najpierw użyć odżywki lub utwardzacza do paznokci. Te preparaty stworzą „ścianę” między paznokciem a lakierem i płytka będzie bardziej chroniona i nie narażona bezpośrednio na chemiczne składniki lakierów. Przy gorszym stanie paznokci można na własną rękę dostarczyć im wapnia, magnezu i innych witamin z grupy A i B w postaci tabletek, kremów lub preparatów, które nakłada się bezpośrednio na płytkę. W doborze odpowiedniego preparatu pomóc może specjalista. Witaminy przyjmowane pod kontem paznokci nie ograniczają się tylko do tego ale również wzmacniają włosy i stan skóry. Działanie kompleksowe może zmotywować niechętne do przyjmowania witamin osoby. Podczas zimy takie wsparcie dla paznokci jest bardzo ważne, ważniejsze niż w trakcie lata. Paznokcie są osłabione, dlatego w tym okresie ze zdwojoną siłą należy o nie dbać aby były piękne, gładkie i zdrowe. Najlepiej jednak zapobiegać zmianom, zbędnym zmianom na złe już jesienią. Jednak kiedy już jest za późno na zapobieganie szybko zacznij leczyć witaminami i zdrową dietą.