Pielęgnacja domowa połączona z wizytami w salonie urody sprawi, że skóra sucha będzie nawilżona, chroniona przed utratą wody i odżywiona.

Pielęgnacja domowa skóry suchej

Pielęgnacja cery suchej opiera się na jej nawilżaniu, natłuszczaniu i ochronie przed czynnikami środowiskowymi. Kosmetyki jakich będziemy używać powinny dawać skórze komfort i delikatnie ją pielęgnować.

Podczas codziennej pielęgnacji naszej cery pamiętajmy o kilku zasadach. Do demakijażu stosujmy tłuste zmywacze lub mleczka kosmetyczne, spłukujmy je przegotowaną wodą, a następnie przemyjmy tonikiem kosmetycznym bez alkoholu. Raz w tygodniu możemy zastosować peeling na bazie enzymów i mocno regenerującą i odżywczą maseczkę na bazie oleju z awokado, oliwek lub migdałów. Maseczkę taką możemy także zastosować dwa razy w tygodniu zamiast kremu na noc. Możemy stosować także ziołowe kompresy np. z lawendy (łagodzi podrażnienia, uspokaja), kwiatów lipy lub róż.

Przepisy na domowe maseczki do cery suchej

Jeśli chcemy użyć kosmetyku robionego samodzielnie polecam maseczkę z banana i twarożku. Rozgniatamy widelcem na papkę jednego banana i mieszamy go z twarożkiem (2 łyżki) i śmietaną (2 łyżki). Maseczkę nakładamy na wcześniej oczyszczoną twarz na 15 minut, zmywamy ciepłą wodą.

Dobre efekty nawilżające ma także maseczka z siemienia lnianego. Łyżkę siemienia gotujemy na szklance wody i pozostawiamy do ostudzenia następnie nakładamy bezpośrednio na skórę lub na gazę na 15 minut.

Warto zastosować również maseczkę z miodu i awokado. Pół dojrzałego awokado mieszamy z łyżką miodu i nakładamy na twarz na 20 minut.

Pielęgnacja cery suchej w gabinecie kosmetycznym

Pielęgnacja skóry suchej w gabinecie kosmetycznym opiera się na jej intensywnym nawilżeniu oraz wzmocnieniu bariery hydrolipidowej, aby nasza skóra nie traciła wilgoci. Zabiegi opierają się na składnikach nawilżających: kwasie hialuronowym, moczniku, algach, ceramidach, witaminach A,E, NNKT (kwasy tłuszczowe), NMF (naturalny czynnik nawilżający).

Zabieg do cery suchej powninien zacząć się od łagodnego demakijażu i peelingu enzymatycznego lub gommage. Dobrze jest poprosić o peeling kawitacyjny, gdyż łagodnie usunie zrogowaciały naskórek i przygotuje skórę na wprowadzenie aktywnych składników.

Podczas zabiegów warto poprosić o zastosowanie skoncentrowanych ampułek, które najlepiej jeśli wprowadzane są w wgłąb skóry za pomocą ultradźwięków. Ampułki zawierają zazwyczaj małocząsteczkowy kwas hialuronowy, witaminy, kolagen, wyciągi z alg, aloes. Po zastosowaniu ampułki powinien zostać wykonywany masaż twarzy, szyi i dekoltu po czym nałożona maska na twarz- algowa lub płat kolagenowy.

Poza klasycznymi zabiegami kosmetycznymi dla cery suchej skorzystać możemy z mezoterapii bezigłowej dzięki której w sposób nieinwazyjny za pomocą zjawiska elektroporacji wprowadzane są aktywne preparaty zazwyczaj z mocno nawilżającym kwasem hialuronowym, ceramidami, mocznikiem, wyciągami roślinnymi, mukopolisacharydami. Z mezoterapii możemy korzystać nawet raz w tygodniu – optymalnie raz na trzy tygodnie.