Ćwiczenia na mięsień krawiecki

Mięsień krawiecki wyróżnia się tym, że jest absolutnie najdłuższym mięśniem w ciele każdego człowieka. Mimo iż mało kto o nim słyszał, to ważna partia ciała, która wymaga tego, by nad nią pracować. Służą do tego mięsień krawiecki ćwiczenia. Nie ma ich wiele, ale przynajmniej jedno z nich warto by było wykonywać regularnie.

Najskuteczniejsze ćwiczenie na tę grupę mięśniową można wykonać w pozycji leżącej. Należy położyć się na brzuchu na podłodze, a jeszcze lepiej na specjalnej ławeczce bądź stabilnym krześle czy kanapie, a następnie, a następnie ugiąć obie nogi pod kątem dziewięćdziesięciu stopniu i ponownie je wyprostować – jest to jedne powtórzenie. Aby ćwiczenie było nieco cięższe, można przytrzymać między nogami jakieś obciążenie, czyli np. małą butelkę z wodą. Podobny ruch można bez trudu wykonać na siłowni. Istnieje bowiem specjalna maszyna, która służy do wykonywania właśnie tego ćwiczenia.

Mięsień krawiecki ćwiczenia mają też służyć uelastycznieniu tej partii ciała. Nie należy jej zatem wyłącznie wzmacniać i pracować nad nią siłowo. Równie ważne, a czasem i ważniejsze, jest jej regularne rozciąganie. Aby je wykonać, wystarczy skupić się na rozciągnięciu tylnej partii nóg, co można uczynić poprzez wykonywanie tradycyjnych skłonów albo schylanie się do stóp podczas siedzenia na podłodze z wyprostowanymi nogami. Jeżeli mięsień jest mocno obolały i napięty, warto też spróbować go nieco rozluźnić, masując go regularnie przy pomocy specjalnego miękkiego rollera albo niewielkiej piłeczki.